Brusni papir za poliranje je ključni pripomoček pri popravilu lakiranih površin, ki imajo globlje praskotine ali defekte, ki jih samo polirna pasta ne more odpraviti. Brušenje je pripravljalni korak pred poliranjem, ki odstranjuje ostro robove prask in nivelira površino laka do globine, ki jo polirna pasta nato enostavno zagotavlja.
Vodobrusni papir se pri avtomobilski negi uporablja mokro – pri vlažnem brušenju para deluje kot lubrikant in hladilno sredstvo, ki preprečuje zagorevanje laka in zagotavlja bolj enakomerno brušenje. Granulacija papirja določa agresivnost – nižja granulacija (P800, P1000, P1200) za grobe posege, višja (P2000, P2500, P3000) za fine defoliinge in poliranje žarometov.
Šmirgl papir za avtomobilsko rabo je na voljo v obliki arkad, diskov z velcro ali PSA pritrdilom in posebnih sistemov za specifične nastavke strojev. Kakovostni papirji imajo enakomerno porazdelitev abrazivnih granul in ne puščajo globokih prask v površino. Premium papirji z napredno strukturo zmanjšajo potrebo po menjavi med brušenjem in nudijo bolj konstantno delovanje.
Kategorija zajema papirje različnih granulacij in oblik za različne namene – od agresivnih za sanacijo večjih poškodb do finih za pripravo pred zaščitnim premazom. Sistem brusnih diskov in podložnih ploščic zagotavlja optimalen kontakt s površino in enakomerno brušenje brez točkovnih preobremenitev. Primerno za profesionalne detailerje in izkušene DIY entuzijaste.